W tym tygodniu mieliśmy przyjemność gościć przedstawiciela Narodowego Funduszu Zdrowia,
który zapoznał naszych Seniorów z aktualnymi programami profilaktycznymi – w tym dotyczącymi zdrowia serca, cukrzycy, nowotworów oraz profilaktyki 40+.
Uczestnicy poznali również nowoczesne portale profilaktyczne, które pomagają dbać o zdrowie na co dzień – dowiedzieli się, jak sprawdzić dostępność badań, zapisać się online oraz korzystać z narzędzi wspierających zdrowy styl życia.
Co więcej – przeprowadziliśmy analizę składu ciała za pomocą profesjonalnego, certyfikowanego analizatora, obsługiwanego przez wykwalifikowaną osobę. Każdy z uczestników mógł dowiedzieć się m.in. o:
- zawartości tkanki tłuszczowej i mięśniowej,
- nawodnieniu organizmu,
- wieku metabolicznym i wskaźniku BMI.
Indywidualne wyniki pozwoliły lepiej zrozumieć potrzeby organizmu i zaplanować dalsze działania prozdrowotne. Dziękujemy wszystkim za obecność i aktywny udział! Wspólnie dbamy o zdrowie – bo profilaktyka to najlepsza inwestycja w przyszłość!



